ТЕХНИКУМ ТАУРУНУМ

Форум студената ВИШСС Техникум Таурунум
Данас је 17 Јул 2019, 22:21

Сва времена су у UTC + 1 сат

Пошаљи нову тему Одговори на тему  [ 90 порука ]  Иди на страницу Претходни  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следећа
Аутору Порука
 Наслов поруке: Re: Pa da pocnemo . . .
ПорукаПослато: 03 Мај 2010, 12:06 
Није на вези

Придружен: 29 Мар 2010, 17:12
Поруке: 9
Ваш статус у Школи:: Студент III године
mislim da studenti imaju prava na forumu da stavljaju nickove koje zele i piranja!!! .....bio on to ja koji sam stavio svoje prezime ili ajsi ,okoje ili xyz ......ili bilo koji drugi kolega!!!

Врх
 Профил  

ПорукаПослато: 20 Мај 2010, 15:27 
Није на вези
Форумаш од поверења
Корисников грб

Придружен: 19 Јан 2010, 14:26
Поруке: 148
Место: Земун
Видим да је сајт школе добио мало лепши распоред, лепо одрађено.

Врх
 Профил  

ПорукаПослато: 04 Јун 2010, 01:35 
Није на вези
Форумаш од поверења
Корисников грб

Нећемо претерано да се радујемо, али можемо потајно 8-)
О чему се заправо ради...
Ступио сам јуче у контакт са управом школе поводом специјалистичких струковних студија и добио сам одговор да школа још увек није акредитовала те студије! Међутим, речено ми је да се активно ради на томе да се акредитују до почетка наредне школске године, односно од октобра ове године, школска 2010/2011.
ТЕХНИКУМ ТАУРУНУМ јесте озбиљна високошколска установа, али лично мислим да је требало мало раније изаћи са обавештењем о овоме и акредитовати те студије! Имајући у виду да се те студије плаћају, дакле нема буџета, морало се водити рачуна о томе да се студентима остави довољно времена и простора, како би се снашли за школарину. Овако испада да ће се поводом овога огласити у септембру, а тад ће бити мало зезнуто калкулисати...
Не знам, можда грешим, видећемо...
Углавном, поделио сам ову информацију са вама и сада нам преостаје да чекамо :!:

Врх
 Профил  

ПорукаПослато: 04 Јун 2010, 08:52 
Није на вези
Админ веб странице
Корисников грб

Придружен: 15 Јан 2010, 10:07
Поруке: 26
Ваш статус у Школи:: Запослени у Школи
Колега Ајси, као и обично, има добре информације. ;)

Већ сте квалитетно дискутовали на ову тему и сами сте изнели добре информације који су све разлози и проблеми, због којих се у Школи оклевало по том питању.

У Школи се, заиста, интезивно ради на припреми акредитације за специјалистичке студије. Потребно је да разумете да то није једноставан процес. Када је рађена трансформација ВТМШ у ТТ, радило се дан-ноћ, а било је потребно "само" прилагодити већ постојећи модел рада, наставне планове и програме итд. са новим прописаним условима. Са специјалистичким студијама је другачија ситуација, овде се све ради "од нуле". Циљ није само увести те студије по сваку цену, већ припремити их максимално квалитетно, припремити квалитетне наставне планове, предмете, добити акредитацију без проблема и обезбедити, колико је то у нашој моћи, да та Диплома сутра има своју употребну вредност.

Да ли ће се све ово остварити до школске 2010/11. немогуће је проценити. То не зависи само од нас, већ и од других.

Ви колеге, са друге стране, треба да се потрудите да основне студије завршите са што бољим знањем и просеком, како би могли да наставите специјалистичке студије.

Врх
 Профил  

ПорукаПослато: 04 Јун 2010, 13:42 
Није на вези
Форумаш од поверења
Корисников грб

Знам да се управа школе те 2007. године борила за акредитацију основних струковних студија и трансформацију са ВТМШ на ВИШССТТ. Ето, те године друмски и градски саобраћај је остао без акредитације ( добијена 2008. ) због врло добро знаних разлога, да сад не износим овде! Дакле, није управа ту ништа могла, једноставно комисија за акредитацију је пресудила.

Верујем да ће од октобра акредитовати специјалистичке студије, заиста бих желео и ја, као и већина мојих колега који то могу да приуште, наставак школовања у матичној школи. Иако за мој смер ( заштита од пожара и спасавање ), постоји одличан наставак школовања на Факултету Заштите у Нишу, ипак бих остао на Техникуму. Систем школовања 3+1 у будућности би могао да представља одличан избор образовања, а самим тим и веће интересовање за ТТ. Причало се и о мастер студијама на ТТ, али мислим да смо у овом тренутку далеко од тога.ТЕХНИКУМ ТАУРУНУМ

Можда сам већ негде написао, али да поновим да за специјалистичке студије није потребан просек од 8,00 па на горе, из простог разлога што буџета нема, дакле плаћа се ( осим ако се нешто у међувремену не промени ). Међутим, то не значи да ћемо се опустити, јуримо просек што је више могуће 8-)

Врх
 Профил  

ПорукаПослато: 13 Јул 2010, 14:27 
Није на вези
Форумаш од поверења
Корисников грб

Пошто не може да се пише у Општој дискусији на тему Специјалистичких струковних студија, онда морам овде, јер просто немам где :mrgreen:
Као прво, похвала за управу због оглашавања поводом спец. студија.
Као друго, кад отворих онај ворд фајл, умало ме не УДАРИ ГРОМ из ведра неба кад видех да се спомињу само Машинско и Саобраћајно инжењерство! Побогу, где смо ми Пожарци и Безбедњаци??? Значи не могу да верујем ако из своје матичне школе, у жељи да наставим студије, морам ићи у Нови Сад на Високу Техничку Школу Струковних Студија!!! Ауууууууу, варљиво лето 2010... Молим неког ко зна зашто је ово овако нека напише и хоће ли и нама са осталих смерова бити омогућен наставак студија након дипломирања?
Овог тренутка опао ми је морал за пи пола!!!

Врх
 Профил  

ПорукаПослато: 13 Јул 2010, 16:55 
Није на вези
Админ веб странице
Корисников грб

Придружен: 15 Јан 2010, 10:07
Поруке: 26
Ваш статус у Школи:: Запослени у Школи
Ajsi пише:
Пошто не може да се пише у Општој дискусији на тему Специјалистичких струковних студија, онда морам овде, јер просто немам где :mrgreen:

Не знам зашто се то десило, али сређено је :?
Хвала на указаном проблему.
Одговор је тамо.

Врх
 Профил  

ПорукаПослато: 03 Авг 2010, 00:17 
Није на вези
Форумаш од поверења
Корисников грб

:arrow: Струковни мастер

Врх
 Профил  

ПорукаПослато: 21 Авг 2010, 13:40 
Није на вези
Бруцош на форуму

Придружен: 21 Јан 2010, 11:13
Поруке: 37
Место: Београд
Желим да се на овој теми (да не отварам нову) захвалим човеку који је направио http://mago.byethost4.com/index.php, како би ми могли лакше да постављамо и преузимамо ствари које нам умногоме олакшавају студије.
Хвала и свака част мајсторе, стварно си се потрудио :D :!: :D .

п.с. Колико овај "сајт" може да траје и да ли кошта нешто? Да ли би то могао да буде стално место за постављање и преузимање датотека или је то привремено решење?

Врх
 Профил  

ПорукаПослато: 21 Авг 2010, 15:49 
Није на вези
Бруцош на форуму
Корисников грб

Придружен: 21 Јан 2010, 13:39
Поруке: 25
Ваш статус у Школи:: Дипломац
Hvala, okoje. :)

okoje пише:
п.с. Колико овај "сајт" може да траје и да ли кошта нешто? Да ли би то могао да буде стално место за постављање и преузимање датотека или је то привремено решење?

Pa, traje dok traje... :lol: jer je to besplatan hosting (sa mnogobrojnim ograničenjima), a ne košta ništa, osim vremena provedenog za kompom i moje dobre volje . To je u stvari trajno mesto, sve dok ga ne ukinu. Imam par sličnih naloga koji traju već nekoliko godina i nisu ih još ugasili.
Jedino sigurno i trajno rešenje je kupovina hosting paketa i domena.

Pozdrav!

Врх
 Профил  

Приказ порука у последњих:  Поређај по  
Пошаљи нову тему Одговори на тему  [ 90 порука ]  Иди на страницу Претходни  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следећа

Сва времена су у UTC + 1 сат

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост

Не можете слати нове теме у овај форум
Не можете одговарати на теме у овом форуму
Не можете учитавати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму

Пронађи:
Скочи на: